Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Velký dort

Jdi na stránku
1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NZuza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 5:20 pm    Předmět: Velký dort Citovat

Ahoj šikulky, chodím si sem moc ráda pro inspiraci a nápady, dneska ale potřebuju poradit konkrétně...
Vzala jsem zakázku pro známého na oslavu 10. výročí jeho restaurace. Má to být dort pro 120 lidí, obdélníkového tvaru. Nejsem si jistá, jak to udělat velké, budu skládat vždy 3 promazané pláty na sebe jako dělám běžně, ale nemám představu, kolik jich dát vedle sebe pro tolik lidí? Poradíte, prosím?
A ještě - na jakou podložku dáváte takové velké dorty? Běžně používám kartony z krabic, na patrové svatebáky mám jakousi desku, ale ta je jen 40x40... tohle bude hodně těžké a nikdy jsem nic tak velkého nepekla, tak fakt nevím Sad
Moc vám děkuju za vaše zkušenosti a rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 7:11 pm    Předmět: Citovat

To Tě teda potěš!! Wink .....musíš vyjít z toho, kolik uděláš porcí z jednoho toho "klasického" obdélníku. Nevím, jak ho děláš velký. No a pak už se lehce dopočítáš kolik takových obdélníků budeš potřebovat na těch 120 porcí.
Aby se zmenšila plocha dortu, tak bych dala ty dva pláty ( tedy 2x3 ) na sebe a musely by se krájet porce úzké. Snad mi rozumíš Very Happy ...jinak by se s tím nedalo manipulovat a vynést to vůbec ze dveří Confused ...byla by to šílená plocha.

Zkus to takhle spočítat a napiš, jak by to bylo tímto způsobem velké...zamyslím se nad tou podložkou Wink
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 7:34 pm    Předmět: Citovat

Tak si myslím, že by stačily dva korpusy velikosti velkého plechu. Tak vznikne plocha velké zeleninové krabice, to jen pro představu.
Tenhle například http://www.otiskyprstu.ic.cz/obrazkyIV_soubory/makovka_a.JPG jsem tak vypočítala na 55 porcí (5x11). Tenhle dort je na podložce z půlky krabice, korpus jsem začistila ještě seříznutím stran.
Tenhle jeden peču z 12 vajec a proříznu na tři pláty.

A podložku - no, já mám doma tácy ze sololitu, ale co najdeš doma ty, nevím... Wink Možná by stačila 3-5cm polystyrenová deska z OBI zpevněná přilepeným kartonem. Obalit do balicího papíru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NZuza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 8:14 pm    Předmět: Citovat

Holky, moc děkuju, že jste mi věnovaly čas pusa
Po počátešním šoku, na cože jsem to kývla, jsem to propočítala a myslím, že to nebude až tak strašné, jak se mi to původně jevilo Smile
Myslíte, že stačí na porci kousek cca 11x2cm, výšky 7cm?
Pokud ano, tak bych to udělala ze 3x 3 plátů velikosti plechu a celkem by to mělo cca 50x65cm... potahování a maskování spojů bude teda každopádně porod Rolling Eyes
Podložku slíbil zajistit můj drahý manžel Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

no to potahování a maskování ti nezávidím Smile
Já bych na tu podložku vzala nějaké tenší prkýnko, třeba v tom obi, mám katastrofické představy, jak se mi podložka hroutí Smile
a ta porce by myslím šla, když jsem krájela autíčko tak to bylo taky tak nějak. Možná o chlup vyšší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kvajdovka59
hotový dort

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 8:54 pm    Předmět: Citovat

Já miluju obr dorty Tak se toho neboj S chutí do toho a pul je hotovo,holky dobre radí,jen se neboj udelat obr dort Me se vdavala dcera a mela dort pro 100 lidí Ale 4 patrovy a jeste k tomu panemku Takze nesid je, stejne si to zaplatí.Hlavně at se ukazes!!!!
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 11:17 pm    Předmět: Citovat

Zuzko, ty porce budou určitě stačit...a nemusíš mít žádné spoje...vyválej na velkém igelitu (nebo silikonovém vále) a pak to na něm přenes na celý dort
NZuza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:47 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, opět děkuju za rady a postřehy stesticko
Nějak se s tím poperu a snad to ve zdraví přežiju Smile Budu tedy péct 12 plátů piškotu, dám vždy 4 na sebe, aby ty jednotlivé porce byly větší...
Kvajdovka - Ukazovat se nemusím, místní o mě vědí a mám celkem dost kšeftů a musím i odmítat, protože to nestíhám a nemám místo... jojo, kdybych při stavbě domečku před 4 lety věděla, že mě to takhle chytne Smile
Tak ještě jednou díky!
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 1:13 pm    Předmět: Citovat

Zuzko, tak to znám, jsem totál amatérka, ale lidi objenávají pořád víc a víc, že nestíhám, v paneláku Smile

No ale jdu sem taky pro radu ohledně většího dortu- třípatrový svatebák- JAK PŘEVÁŽÍTE SVATEBNÍ DORTY? A na co je dáváte- taky na vámi udělané podložky (kartonové nebo překližku?) nebo vám dodají tác? A pak to do něčeho zabalíte, aby se neprášilo nebo tak a dá se to do kufru auta? Budu dělat dort z Plzně a pojede až do Prahy, za měsíc už počítám teplo, tak se toho bojím. Pak mám svatby v létě, to mám hrůzu ještě větší, zatím jsme svatební nedělala. Moc vám děkuju za rady a tipy!
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 1:24 pm    Předmět: Citovat

Leni já dělala třípatrák na podložku z kartonu (asi 4 vrstvy kartonu a obalit do balícího papíru a potr. folie (prý nemusí být) a celé jsem to zabalila do velké krabice. Převáželi si to v listopadu, to už moc teplo nebylo
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 2:06 pm    Předmět: Citovat

Lenko, jestli ten dort nepovezeš Ty, tak to neřeš Wink ...ale jinak se v kufru auta převeze v pohodě když se pojede slušně...když je venku teplo, tak je docela dobré dát dort do velké krabice a přidat petky se zmrzlou vodou, udrží se chlad

i třípatráky dávám na kartonové podložky...4-5 vrstev slepených tavičkou...ta tavička to perfektně zpevní
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 12:40 pm    Předmět: Citovat

Díky moc! Já ho nepovezu, ale moje dobrá kamarádka, tak mě to mrzelo dvojnásob Smile Ty petky ani krabice mě nenapadly, ještěže vás tu mám Smile
Kam si chodíte pro krabice? Já už seřezala všechno, co jsem měla schovaný ve sklepě- v nějakym obchoďáku? A kam přesně, vůbec nemám představu, kam jít- myslím tedy místo v tom krámu, ne název (mmch u nás jezdíme do Globusu).
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 12:58 pm    Předmět: Citovat

Lenko, já chodím do Lidlu...mám v košíku 5 rohlíků a hromadu krabic Very Happy ...projdu všechny regály a "uklízím" - kde je v krabici pár kousků zboží, tak to vyrovnám na další plnou krabici a tu vyprázdněnou si vezmu...bezvadná jsou plata od bábovek, koblih a pod.....v Lidlu přímo v prodejně taky stojí jeden nebo dva kontejnery kam prodavačky dávají krabice od zboží, které doplňují - to je pokladnice!!!!...hrabu se v nich pravidelně jak nějaká socka...nejspíš si o mně myslí, že to nosím do sběru Very Happy
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

Ježiš Very Happy to se asi budu stydět Very Happy Já myslela, že ti to někde u lisu věnujou... No, dneska jedem na velkej nákup, tak se taky poohlédnu, to se manžel zblázní Very Happy Děkuju moc!
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 1:02 pm    Předmět: Citovat

stud musí stranou...já těch krabic spotřebuju každý týden strašně moc, tak se nedá nic dělat Confused
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 1:17 pm    Předmět: Citovat

Já mám přísun z naší večerky, takže právě ty od bábovek, a pak jsou dobré ty od zeleniny a ovoce - takové malé pevné přepravky. Paní mi je schovává, takže si domů nesu při každém nákupu něco!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 1:42 pm    Předmět: Citovat

Leni, žádnej strach... Nedávno jsem byla na "lovu" a taky jsem u pokladny hlásila "vzala jsem vám krabice, nevadí?" A paní - "Jé, to jste hodná, nemusíme krabicovat...." Very Happy
Takže se neboj a krabicuj.... Wink

Nejhezčí jsou ty od bábovek, od tiramisu a tak. To má i takovej ten "pekařskej dizajn"... Wink
No a pak od zeleniny, ale to si vybírám, aby neměly vypouklé dno.
Na malé kulaté dorty na převoz pak stačí i od aktivia jogurtů. To už budeš chodit po krámu a uvidíš, co se hodí. Pak stačí přeskládat jogurty a nebo smrsknout bábovky a máš plný koš... Very Happy Very Happy: D
Alipe
hotový dort

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 2:15 pm    Předmět: Citovat

S těmi krabicemi, to taky znám. Lidl je na ně super. Potřebuji každou chvíli nějakou škatuli, vždy když něco peču, rovnám to do krabic a pak teprve na tácy. A hlavně před vánocemi jich potřebuji víc, manžel mi hrozí, že se mnou nebude chodit na nákup. Nejlepší jsou od bábovek. Lovu zdar!
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 2:26 pm    Předmět: Citovat

Jj, dělám to taky tak. Když někam jedu, koukám kolem sebe a přendavám zboží z krabic. A nejen já, ale i manžel mi je občas vozí.
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 3:58 pm    Předmět: Citovat

Tak z manžela vylezlo, že mají v práci stovky krabic od počítačů, obrovských, tak mi je přiveze a budu chodit po krámech- teď teda měli ale v tom Globusu nějak uklizeno, jen samý minikrabičky, ale budu víc hledat. Lidl tu kdyžtak taky máme, jen kus dál Smile Moc díky všem! kytka
Klasicky velký dorty dávám do dortových krabic.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: