Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Malovani na fondant (marcipan) gelovymi barvami.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lidunka25
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 6:54 pm    Předmět: Malovani na fondant (marcipan) gelovymi barvami. Citovat

Tyyyy jooooo
ja jsem normalne objevila ameriku. Nedavno jsme se tu bavili, ze kdyz se maluje gelovkama, ze to neuschne a neuschne. Dneska se uz ted pripravuju na dort co budu delat za 3 tydny, k narozeni miminka no a vyrabim si bloky na kterych jsou pismenka. A protoze je to cele bile tak jsem je chtela ty pismenka obarvit na modro. Tak jsem klasicky vzala gelovou barvu od wiltonu, a dala jednu kapku do asi 3 kapek citronove stavy. No nervy mi tekli pac se to samozrejme i rozpijelo, no nic moc. A nevim proc, vzpomela jsem si na nejake ukazkove video (tusim Scott Clark) a tam byl asi dvouvterinovy zaber na to jak micha zlatou barvu a pak to matla na dort. Ta zlata barva byla jako kasicka, tenkrat mi proletlo hlavou, ze tam teda te zlate barvy (pudr) musel dat teda fakt hromadu. No a tak cumim na ty svoje rozpijejici se pismenka a v tom mouckovej cukr.... Tak jsem do te smesi s gelovkou a citr. stavou dala cukr, tolik aby to prose byla kasicka, ktera je dostatecne tekuta na to aby se s ni dalo malovat, ale uz se nerospije a ze stetce nestece.... Stal se zazrak, barva drzi, je krasne syta, ne takova vyblita jako predtim a nerozpiji se a co vic ted asi po 10 minutach jsem na to hrabla pazourou... no jo no jsem nesikovna .... a vono je to suche . Takze devcata a chlapci, az budete priste malovat tak gelovky smichat se stavou, vodou nebo vodkou a s cukrem a pak to uschne.
A jestli uz takhle nekdo maluje, jako ze si dela kasicky, tak to me teda neserte, to jste meli rict driv a ja se tu nemusela drit jak hovado s rozpitejma barvama, s nervama na dratech a s timhle kilometrovim textem.
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 6:59 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je to také novinka, ale té závěrečné větě jsem se od srdce zasmála Laughing Laughing
Lidunka25
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 7:07 pm    Předmět: Citovat

Embarassed Embarassed Embarassed Laughing no hlavni je ze to fakt funguje.
Moderátor

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Lidunko - moc děkuji sikulka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cermy
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Jsi šikulka, když jsi přišla na takovou věc! Smekám.Také mě napadlo malování přímo na dort, ale to schnutí mě zaráželo...Určitě vyzkouším.Díky!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mufik
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 8:00 am    Předmět: Citovat

Lidunka - DOBRÁ RADA NAD ZLATO!!!!!!!!!!!!!! sikulka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

Lidunko,jsi úžasná spisovatelka,takhle jsem se už dlouho nepobavila.Ale s cukrem by mě to nenapadlo vymíchat,taky jsem malovala na dort,ale ten byl jen pro radost manželovi.Miluje marcipán a když jsem ráno otevřela lednici,tak mě má¨lem klepla pepka,marcipán se orosil a barvy krásně stekly.No tak jsem díky Tobě o hodně chytřejší a můžu se do toho pustit znovu.Děkuji klanim se
Lidunka25
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:44 pm    Předmět: Citovat

Jano, bacha, marcipan se ti orosi tak jako tak, a barvy se ti muzou rozpustit. Marcipan na dortu spravne do lednice nepatri a kdyz uz jo, tak lednicku na plne koule a pak dat k vetraku aby oroseni rychle uschlo.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 2:12 pm    Předmět: Citovat

Moje čerstvá zkušenost s malováním zlatou barvou: podle tvého návodu jsem zlatý pudr trošku víc naředila alkoholem a následně zahustila na řídkou kašičku práškovým cukrem. Malovat se s tím sice dalo, ale zlatá barva se změnila v banální žlutou.
Zlatá pudrová barva chce skutečně naředit jen pár kapkama vodky na kašičku, jinak to ztratí efekt. Škoda, je příšerně drahá, myslela jsem, že ušetřím, ale na tomhle se fakt šetřit nedá.
Lidunko, věř tomu, že Scott Clark si může dovolit použít jakékoliv množství zlaté barvy Wink
Možná jsem to ale jen já špatně pochopila - třeba jsi tím chtěla říct, že ta kašička tě jen přivedla na myšlenku toho pr. cukru a ne to, že by i on měl zlatou barvu nastavenou cukrem.

Pro ilustraci jedno jeho video:
http://www.youtube.com/watch?v=8YcUvyL-sAs

Jinak si myslím, že s gelovými barvami je to bezva nápad a určitě ho brzo vyzkouším.
Lidunka25
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 3:54 pm    Předmět: Citovat

Benjo, ja mela na mysli JEN gelove barvy, praskovou zlatou, stribrnou a prelovou urcite redit jen chlastem. Oni vubec jakekoliv perletove barvy. Ja jsem to tam mela pripsat, ze nezkouset se zlatymi barvami Sad
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 4:08 pm    Předmět: Citovat

Lidunko, to máš jedno. Alespoň se vyzkoušela i tahle možnost. Ono to k tomu svádí, při té šílené ceně, nějak to obejít.
Jinak ten perleťový prášek jsem viděla i v nějakém našem internetovém obchodě, asi ve dvou odstínech.
eli
těsto v míse

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

Chystám se vyzkoušet gelovky. Dají se prosím Vás koupit někde v obchoďáku. Potřeby pro cukráře ve městě žádné neznám a kvůli vyzkoušení se mi nechce dávat za poštovné. To by zas nezůstalo jen u barev:-(
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 8:44 am    Předmět: Citovat

Už jsem se ptala v diskusi,ale tady je to asi lepší:Nemáte někdo z vás zkušenosti s gelovými barvami,které prodávají v Polsku?Na trhách?Mají je za 35-40 podle toho u jakého stánku.
kačka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 7:40 pm    Předmět: Citovat

Tak teď jsem se musela zasmát od ucha k uchu , protože Lidunky rada - palec jak na gelovku a práškovou barvu -měla skutečně roztomilou dohru vytlem Každopádně mám radost že si radu poskytla a určitě ji zkusím
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: