Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čokoládové ozdoby + polévání dortu čokoládou H

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 5:18 pm    Předmět: Citovat

Julie - aby se nelámala čoko-poleva na dortu, musíš namáčet nůž do horké (ale fakt hodně horké) vody. Mně se (třeba při řezání Be-Be řezů - jsou tady http://www.cakes.cz/viewtopic.php?p=2021#2021) osvědčilo dát do vyššího hrněčku asi litr vroucí vody z rychlovarky a dát tam 2 nože. A pak řežu: vytáhnu 1, nůž, osuším rychlým tahem v utěrce, ukrojím plátek, otřu zbytky do papírové utěrky a strčím do vody, vytáhnu 2. nůž (ten první se zatím prohřívá) osuším, ukrojím, otřu, vrátím do vody... Takto lze nakrájet i tvrdou čoko-polevu....
maky
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 11:36 pm    Předmět: Citovat

Taky nemám ráda čokoládu na vaření,raději dělám s CKP co se používá v cukrárnách.na ozdoby ji jen rozpustím a na polévání ředím omegou.
Simcza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 7:27 pm    Předmět: Modelovací hmota Citovat

Ahoj. Můžete mi poradit? Pokud chci válet modelovací čoko-hmotu, čím si jí mám podsypávat aby se nelepila? Můžu moučkovým cukrem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

Simcza - můžeš...já podsypávám škrobem - Solamylem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

rádoby postup na čokovějíře je tady
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=151&t=2153152&start=10904
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Holky, musím vám to sem napsat...dnes jsem navštívila prodejnu TVproduct a koupila jsem si mimo jiné i DOMÁCÍ ČOKOLÁDOVNU Very Happy ...229,- Kč

Jsem nadšená!!!!...jeví se mi to daleko lepší než nerezová miska v kastrole s horkou vodou...rychleji se poleva roztavila a dlouho vydržela tekutá...nádoba se zdá malá, ale vejde se tam v pohodě 400g polevy od zeelandie...super je i různé příslušenství - naběračka, formičky, lžička a vidlička na namáčení něčeho, tyčky na výrobu čokolízátek a hlavně!!! je tam taková nádobka s otvorem ve špičce, se kterou se mi povedly super čokoozdoby...stejnoměrně silné (v mém případě tenké Very Happy ...sáčkem je mám takové humpolácké)
JSEM NADŠENÁ...už mi chybí jen ty nápady a umění Beruny...takže to mám asi takto Very Happy Crying or Very sad Very Happy Crying or Very sad ....
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

Milu .však to rozlož po stole a odfoť ,nech vieme čo ti závidieť. Wink
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 3:46 pm    Předmět: Citovat

Miruš, není co závidět...já jen, že je to šikovná věc...koukni tady
http://www.tvproducts.cz/cz/detail/doprodej/Domaci-cokoladovna
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:58 am    Předmět: Fotopostup na čokotrubičky - cigárka. Citovat

Ahoj děvčata. Před nějakou dobou jsem vám slíbila, že pokud zvládnu výrobu čokotrubiček, tak se o to s váma podělím. Možná, že vám to pomůže.
Tož tak to dopadlo, zatím ještě bez dortíku.

potřeby,které jsem použila pro výrobu čokotrubiček - cigárek: rozpuštěnou čokoládu (polevu), formičky na minitrubičky, napůl rozřízlou špulku z umělé hmoty od nití Surprised), nastříhané obdélníčky z papíru na pečení, příborový nůž a kávovou lžičku. Nakonec ještě podložku pro modelování (koupeno v papírnctví).

rozměřila jsem si a nastříhala obdélníčky podle potřeby. Bylo to 14x7cm.

Na pruh peč. papíru jsem si kávovou lžičkou asi do 2/3 rozetřela čokoládu.

Naposledy upravil Gorolka dne st leden 07, 2009 2:10 am, celkově upraveno 1 krát.
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 2:04 am    Předmět: POKRAČOVÁNÍ 1 Citovat

Potom jsem pomocí nože namazanou stranu podebrala ....

.... a stočila ....

Potom jsem sjednotila průměr trubičky pomocí špulky od nití, a protože jsem jich víc neměla, ....

... každou jsem zajistila ...

...kovovou formičkou na trubičky. A takto udělané polotovary jsem dala stuhnout do chladna.
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 2:09 am    Předmět: POKRAČOVÁNÍ 2 Citovat

Po řádném vychlazení jsem sundala opatrně formičku ...

.. a rozbalila papír.

Čokoládové cigárko je na světě a po očištění se dá kousek peč. papíru ještě několikrát použít.
A až jich budete mít 250ks, mělo by to vyjít na dvoupatrový dortík.
lendulaa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

téda tak to je mazec , 250 trubiček
jsou fakt výstavní , jedna jako druhá -
už se těšim na dortík
a kolit jsi na to spotřebovala tý čokolády ???
a jak dlouho jsi to dělala ???

Lendulaa
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

klobúk dolu klanim se mať tak tvoju trpezlivosť, vyzerá to náramne jednoducho,ale nieje, nevadí trubičke ,že zamotáš do seba papier? ja by som si tipla,že sa mi to pri odstraňovaní bude lámať, páni, nemôžem sa na to vynadívať
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Miruš, to je jako když sedělají kornoutky...spojí se jen ta čokoláda
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Miruš - přesně jak říká Milu. Spojí se čokoláda, zbytek upadne a může se zase použít. Čokolády - polevy jsem spotřebovala něco málo přez 1,5kg.
A dělala jsem to asi 10hodin čistého času. Ten než jsem přišla jak nato ani nepočítám. Teď už by to bylo myslím rychleji. Wink
Na dort jsem taky zvědavá, ještě jsem takový nikdy nedělala. Nevěsta chce bordó stužku a uprostřed stužku moji, tu tenší. Ještě musím udělat čokohoblinky na povrchy z tmavé čokolády. To bude asi taky mazec. Rolling Eyes
Tak mi, prosím, držte palce, abych vám to mohla ukázat. Pa.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 12:32 am    Předmět: Citovat

tak jsem musela ty trubičky taky zkusit...jde to dobře...jen až to budu potřebovat na dort, tak si musím dát víc záležet aby byly všechny stejné...nepoužila jsem ty trubičky jako Gorolka... až příště Very Happy ...Gorolko, ještě jednou díkes!
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 11:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoooooj holčiny. Koukám, že provádíte další čáry s čokoládou. Musím se vám přiznat, že jsem měla dobrou vůli nafotit, jak budu vyrábět čokohoblinky. Ale nakonec nebylo co fotit. Na podložku jsem si rozetřela čokoládu, vzala špachtli...... a h...o. Embarassed Crying or Very sad Hoblinky se mi nechtěli stáčet Tak jsem si odlila čokoládovou cihličku, vzala škrabku na brambory a po jedné hoblince jsem odkrajovala. Byla to práce pro vraha, protože se to v rukách rychle topilo.
Pak jsem usoudila, že je to na tu dortu nějak moc veliké a neladí to k sobě s těma trubičkama.
Beru bingo!!!!!! Vzala jsem tu zasr...u Rolling Eyes Embarassed cihličku a nastrouhala na struhadle. Mulela být ale akorát tuhá. Moc tuhá se láme, a moc teplá je rovná a nedělá kudrlinky.
Tak, holky, to je má vyčerpávající odpověď. Promiňte mi prosím ten román,aspoň jsem si ulevila Laughing .
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:21 am    Předmět: Citovat

Gorolko, prozraď ještě, prosím, jakou jsi použila čokoládu. Mám zkušenost, že čokoláda na vaření se mi vždy při strouhání nastrouhá na malinkaté kousíčky...nikdy nevzniknou takové krásné dlouhé hobliny...zkusím to z té polevy od Zeelandie, ale problém je určitě v té tuhosti...nevím, jestli budu mít ty nervy jako Ty Very Happy
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Milu, já to dělala z Orionky na vaření. Fór je opravdu v té tuhosti. Udělala jsem si tu cihličku, chladila za oknem. Ono tehdy fest mrzlo, tak to netrvalo moc dlouho. Pak jsem strouhala vždycky tu stranu, kterou jsem před tím držela v dlani. Tím se to nahřálo. Až byly všechny strany moc povolené, šoupla jsem to zase vychladit za okno. Jak říkám: hodně tuhá se láme na malé kousky, víc nahřátá v dlani dělá rovnou slámu a nedělá kudrlinky. Wink uleva

díky!! Milu
A-terka
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

Děvčata, tak jste mě zase pěkně navnadily na čokoozdoby. Moc děkuji za návody a rady, určitě brzy vyzkouším. Ještě by mě zajímalo, jak se dělají takové spirálky nebo jak to mám nazvat, má je Beruna na svém dortu s trubičkami. Beru, prosím, prozraď. A dělají se z modelovací čokolády?
díky A-terka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: